Hakkımızda

Kaya Grubu, teknik ve teknolojik halatlar, endüstriyel iş güvenliği-yüksekte çalışma, kurtarma, savunma, akredite eğitim ve danışmanlık SEÇ proje yönetim hizmetleri alanlarında sektör lideridir. Kaya, 1980 yılında İstanbul Karaköy'de kurulduğundan bu yana minyon dolarlık entelektüel tecrübesi ve üst düzey kadrosuyla sektöre yön vermektedir. 

Grubumuzun yönetim ve üretim merkezi 2010 yılında Gebze Organize Sanayi Bölgesi'ne taşınmıştır. Bu grup sektöre güç katmak adına 2017 yılında kendi alanında İLK ve TEK bakanlıkça onaylı Türkiye'nin 97. Tasarım Merkezi'ni kurmuştur. Tasarım merkezimiz yüksekte çalışma, kurtarma, teknik ve teknolojik halatlar, savunma sanayi teknik kaldırma alanlarında tasarım, Ar-Ge ve ürün hizmetleri vermektedir.
Kaya, kalite sistem belgeleri ve yüzlerce ürün belgesi ile teknik ve teknolojik halatlar, yüksekte çalışma ve ekipman sistemleri üretmektedir. Kaya ayrıca 20’den fazla ülkeye eğitim danışmanlığı ve SEÇ proje yönetimi hizmetleri sunmaktadır.
Yurt içi ve yurt dışında 80’den fazla ülkede satış faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yönetim Merkezimiz ve Üretim Alanlarımız

Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde;
9500 m2 fabrika ve ofis alanları (2023 yılında mevcut tesise askeri tesis güvenlik belgesi, NATO Clearance askeri ürünler özel üretim izin belgesi, karbon ayak izi, akreditasyonu sürdürülebilirlik ile ilgili belgeler alınacak aynı bina içinde tadilatlarla kapalı eğitim merkezi 1 adet akredite laboratuvarı, 1 adet kendimize ait gümrük sahası bina çatısına 300 KVH GES yatırımı ile enerji ihtiyacımızı kendimiz üreteceğiz.)
10000 m2 eğitim ve test alanı (Gebze Organize Sanayi Bölgesi içerisinde 10000 m2 rezerv arazimiz üzerine 14000 m2 kapalı alana sahip olacaktır.)
Kaya Safety Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi’nde 2500 m2 üretim merkezi

Uzmanlık Alanlarımız

Dağcılık, Kurtarma, Savunma Sanayi, Sivil Savunma, Havacılık, Güvenlik, İnşaat, Madencilik, Enerji ve Telekomünikasyon sektörlerinde tasarlanan ve üretilen 1200’den fazla özgün reçeteli ürün.
Denizcilik, Yatçılık, Savunma, Off-Road, Oyun Alanları, Dağcılık, Kurtarma, Sivil Savunma, Havacılık, Güvenlik, Balıkçılık, Enerji, Madencilik ve benzeri sektörleri için tasarlanıp üretilen 9000’den fazla benzersiz reçeteli teknik ve teknolojik halat.
İş sağlığı ve güvenliği, çevre danışmanlığı ve proje yönetimi, eğitim ve danışmanlık hizmetleri, inceleme ve denetim hizmetleri. ARGE ve tasarım, üretim, HSE, akredite eğitim ve danışmanlık.
Gizlilik sözleşmeleri dolayısıyla paylaşılmayan birçok askeri proje, ürün ve hizmetler.

Markalarımız ve Marka Değeri

12 ana ve 20 alt markası ile 110 milyon Euro marka değeri, her yıl %10 artış
Kaya Ropes, Kaya Safety, Kaya Training, Kaya Consulting, Kaya Adventure, Kaya Defence, Kaya Rescue, Kaya Architecture, Kaya Construction, Kaya Sport, Kaya Natural, Kaya Aviation, Kaya Scaffolding,
Kaya Security ve Kaya Lifting gibi markalarıyla 12 ana farklı sektöre ürün ve hizmet sunmaktadır.

Patent, Tescil ve Belgeler

530 adet Uluslararası Tasarım Tescil, Faydalı Model, Marka Patenti (Her yıl 30 adet geliştirilen yeni ürün)
245 adet Uluslararası Sertifika (Her yıl 20 adet sertifikalandırılan yeni ürün)

Sertifika ve Akreditasyonlar

Yenilikçi ve değişim odaklı vizyonumuzla edindiğimiz tüm sertifika, akreditasyon ve belgeler ile kalite standartlarımızın seviyesini dünyanın en ileri ülkelerin arasına çıkardık.
Sektörümüzde, insan yaşamını temel alan kalite belgelerine ve sertifikasyonlara, tasarım tescil belgelerine, CE, TSE, NATO standartlarına uygunluk gösteren ve daha birçok tescil belgesi alan tek kuruluşuz.

Demografik Yapı

Toplam 133 kişi (67 kişi Beyaz Yaka / % 60 Mühendis, 66 kişi Mavi Yaka, 11 kişi Tasarım Merkezi)
10 Milyon TL’ye kadar tüm dünyada geçerli ürün Sorumluluk Poliçesi bulunmaktadır.
Her yıl finansal, vergisel ve hukuksal bağımsız denetimler, iç denetimler ve UFRS düzenli olarak yapılmaktadır.
Her an yurt dışında ve içinde halka arz olabilecek IPO, pe Risk Sermayesi, organik ve inorganik büyüme modellerine her an hazır, şeffaf bir şirkettir. Kayıtlı 150’den fazla COM ve 30’dan fazla COM.TR adresi bulunmaktadır.
Firmamız gerçekleştirmiş olduğu yatırımları nedeniyle 2. Bölge, ürettiği ürünlerle öncelikli yatırım konusunda yer alması nedeniyle 5. Bölge teşviklerinden yararlanmaktadır ve 05.06.2018 tarih, A 137709 sayılı öncelikli yatırım belgesine sahiptir.


SERTİFİKALAR


ISO 9001 ISO 14001 OHSAS 18001 Modul D


SİGORTA POLİÇELERİ


Ürün Sorumluluk Sigortası Poliçesi Tesisat Sigortası Poliçesi

Top